< Pokémon
Mason11987 (talk | contribs) (generaltoc) |
(started) |
||
Line 1: | Line 1: | ||
{{All Game Nav|game=Pokémon|onepage=true|custom={{Pokémon/GeneralTOC}}}} | {{All Game Nav|game=Pokémon|onepage=true|custom={{Pokémon/GeneralTOC}}}} | ||
{| {{prettytable}} | |||
! | |||
!Pokemon Type | |||
![[Image:PkmnType_Normal.gif]] | |||
![[Image:PkmnType_Fire.gif]] | |||
![[Image:PkmnType_Water.gif]] | |||
![[Image:PkmnType_Electric.gif]] | |||
![[Image:PkmnType_Grass.gif]] | |||
![[Image:PkmnType_Ice.gif]] | |||
![[Image:PkmnType_Fighting.gif]] | |||
![[Image:PkmnType_Poison.gif]] | |||
![[Image:PkmnType_Ground.gif]] | |||
![[Image:PkmnType_Flying.gif]] | |||
![[Image:PkmnType_Psychic.gif]] | |||
![[Image:PkmnType_Bug.gif]] | |||
![[Image:PkmnType_Rock.gif]] | |||
![[Image:PkmnType_Ghost.gif]] | |||
![[Image:PkmnType_Dragon.gif]] | |||
![[Image:PkmnType_Dark.gif]] | |||
![[Image:PkmnType_Steel.gif]] | |||
|- | |||
|'''Pokemon Move''' | |||
|- | |||
|'''Normal''' | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|Poor | |||
|None | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|'''Fire''' | |||
| | |||
| | |||
|Poor | |||
|Poor | |||
| | |||
|Super | |||
|Super | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|Super | |||
|Poor | |||
| | |||
|Poor | |||
| | |||
|Super | |||
|- | |||
|'''Water''' | |||
| | |||
|Super | |||
|Poor | |||
| | |||
|Poor | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|Super | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|Super | |||
| | |||
|Poor | |||
| | |||
|Poor | |||
| | |||
|- | |||
|'''Electric''' | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|Super | |||
|Poor | |||
|Poor | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|None | |||
|Super | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|Poor | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|'''Grass''' | |||
| | |||
|Poor | |||
|Super | |||
| | |||
|Poor | |||
| | |||
| | |||
|Poor | |||
|Super | |||
|Poor | |||
| | |||
|Poor | |||
|Super | |||
| | |||
| | |||
|Poor | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|'''Ice''' | |||
| | |||
| | |||
|Poor | |||
| | |||
|Super | |||
|Poor | |||
| | |||
| | |||
|Super | |||
|Super | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|Super | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|'''Fighting''' | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|'''Poison''' | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|'''Ground''' | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|'''Flying''' | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|'''Bug''' | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|'''Rock''' | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|'''Ghost''' | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|'''Dragon''' | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|'''Dark''' | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|'''Steel''' | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|} |
Revision as of 16:48, 16 March 2007
Pokemon Type | File:PkmnType Normal.gif | File:PkmnType Fire.gif | File:PkmnType Water.gif | File:PkmnType Electric.gif | File:PkmnType Grass.gif | File:PkmnType Ice.gif | File:PkmnType Fighting.gif | File:PkmnType Poison.gif | File:PkmnType Ground.gif | File:PkmnType Flying.gif | File:PkmnType Psychic.gif | File:PkmnType Bug.gif | File:PkmnType Rock.gif | File:PkmnType Ghost.gif | File:PkmnType Dragon.gif | File:PkmnType Dark.gif | File:PkmnType Steel.gif | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pokemon Move | ||||||||||||||||||
Normal | Poor | None | ||||||||||||||||
Fire | Poor | Poor | Super | Super | Super | Poor | Poor | Super | ||||||||||
Water | Super | Poor | Poor | Super | Super | Poor | Poor | |||||||||||
Electric | Super | Poor | Poor | None | Super | Poor | ||||||||||||
Grass | Poor | Super | Poor | Poor | Super | Poor | Poor | Super | Poor | |||||||||
Ice | Poor | Super | Poor | Super | Super | Super | ||||||||||||
Fighting | ||||||||||||||||||
Poison | ||||||||||||||||||
Ground | ||||||||||||||||||
Flying | ||||||||||||||||||
Bug | ||||||||||||||||||
Rock | ||||||||||||||||||
Ghost | ||||||||||||||||||
Dragon | ||||||||||||||||||
Dark | ||||||||||||||||||
Steel |